Cities Energy Saving Sprint

Při oficiálním připojení k Paktu starostů a primátorů se signatáři zavazují vypracovat do dvou let akční plán pro udržitelnou energetiku (a klima).

Akční plán signatáře přijatý místním zastupitelstvem popisuje kroky k dosažení cílů do roku 2020 nebo do roku 2030.

Níže naleznete všechny akční plány předložené signatáři Paktu, které již byly přijaty nebo jsou v současné době vyhodnocovány Společným výzkumným centrem Evropské komise. Pomocí vyhledávače můžete vyhledat konkrétní informace.

The Cities Energy Saving Sprint

video Mayor Warsaw

 „Jsme to právě my, my ve městech, kdo může zavést opatření v boji proti energetické chudobě a postavit se čelem energetické závislosti na Rusku.“

Rafal Trzaskowski, starosta Varšavy, člen Rady Paktu starostů a primátorů EU a člen Evropského výboru regionů

 

CO JE TO CITIES ENERGY SAVING SPRINT?

#EUCitiesSaveEnergy #StandWithUkraine

Cities Energy Saving Sprint je společná iniciativa Evropské komise, Paktu starostů a primátorů – Evropa a Evropského výboru regionů. Jejím cílem je vyzvat města k tomu, aby podnikla opatření vedoucí k okamžitému snížení jejich spotřeby energie. Tento „sprint“ potrvá 4 měsíce.

V rámci plánu REPowerEU je zvýšení úspor energie klíčem pro přípravu na příští zimu. Každá uspořená kWh nám umožní znovu naplnit zásobníky a lépe se připravit na příští zimu. Každý gram skleníkových plynů, kterému se v nadcházejících měsících předejde, bude důležitým krokem nejen pro klima, ale také jako projev solidarity s Ukrajinou. Je proto důležité jednat nyní i v nadcházejících chladnějších ročních obdobích.

Kromě všech opatření vedoucích k zásadním změnám, snížení spotřeby a transformaci energetiky je naléhavě nezbytné podniknout hned teď mimořádná opatření vedoucí k úsporám energie a naplánovat snížení spotřeby energie během nadcházející zimy. V této souvislosti hrají klíčovou roli obce.


JAK SE MŮŽE MÉ MĚSTO ZÚČASTNIT?


sprint

Zaregistrujte se zde a zapojte se do iniciativy Cities Energy Saving Sprint!

Příklady mimořádných opatření, která může vaše město podniknout, naleznete v SOUBORU NÁSTROJŮ iniciativy Cities Energy Saving Sprint.

Použijte komunikační sadu iniciativy Cities Energy Saving Sprint k propagaci svých místních opatření a staňte se součástí celounijního hnutí.

Podělte se o své zkušenosti s kanceláří Paktu starostů a primátorů na sociálních sítích s hashtagem #EUCitiesSaveEnergy nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!